természetes gyógymódok

természetes gyógymódok

A bőr állapota pajzsmirigy betegségek esetén

2015. január 16. - fiatal anya



A pajzsmirigybetegségek nem is olyan ritkák hazánkban, mint gondolnánk, s ennek egyik oka az, hogy Magyarország (főleg déli régiója) igencsak jódhiányos. Ezt természetesen próbálják kompenzálni a só jódozásával, illetve azzal, ezeken a különösen érintett területeken magasabb jódtartalmú vizeket osztanak, javasolnak.

 

Sajnos azonban középkorúaknál gyakran megfigyelhető mind a hyper- mind a hypothyreosis tünetei.

 

Hyperthyreosis

 

Pajzsmirigy túlmüködése esetén, a legszembetűnőbb tünet az, hogy a beteg hiába eszik rengeteget (farkasétvágy) akkor is fogy. Ezek a betegek gyakran küzdenek álmatlansággal, hasmenésük van, anyagcseréjük igen gyors, nem bírják a meleget, s türelmetlenek, agresszívak lehetnek.

 

Szegedi bőrgyógyász szakértőnk elmondta, hogy ezen betegeknek a bőre nagyon zsíros szokott lenni, s mivel egyáltalán nem bírják a meleget, nagyon sokat izzadnak. Az ő esetükben nagyon nagy szerepe van a gyakori fürdésnek, a test alkoholos gélell történő bekenésének. Nagyon fontos, hogy ne használjanak olyan testápolót, ami lassan szívódik be, s főleg pamutból készült ruhákat hordjanak, amik beszívják az izzadságot.



Hypothyreosis




A pajzsmirigy alulműködés tünetei, pont a túlműködés ellentéte, azaz nincsen a betegnek étvágya, nem eszik sokat, mégis hízik, nagyon aluszékony, mégsem tudja kipihenni magát, a kedve általában rezignált, lemondó, s nem bírja a hideget, mindig fázik.

 

Az ilyen betegeknek nagyon száraz szokott lenni a bőrük, ami gyakran kicserepesedik, kisebesedik. Az ő esetükben fontos szerepe van a hidratálásnak, hogy a tisztálkodó szerek ne szárítsák a bőrt, s minden fürdést követően használjanak testápolót.





A bejegyzés trackback címe:

https://termeszetesgyogymodok.blog.hu/api/trackback/id/tr117078449

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása