természetes gyógymódok

természetes gyógymódok

Hogyan figyelj a vizeleti traktusra?

2014. augusztus 10. - fiatal anya

Vizeleti traktus alatt, a kiválasztó szervrendszerünket érjük, s ha belegondolunk, milyen gyakran fázunk fel egy hónapban (főleg a nők) beláthatjuk, hogy elővigyázatosnak kell lennünk. A téli hónapok közeledtével érdemes odafigyelnünk magunkra, egészségünkre, s jól öltözzünk fel, az évszaknak megfelelő ruházatot viseljünk. Azonban ha megtörténik a baj, szerencsére a felfázás egy olyan kellemetlen betegség, mely otthon is könnyen kezelhető.

Mint, említettük a felfázás hölgyeknél sokkal gyakrabban fordul elő, mint uraknál. Ennek az egyik oka, hogy míg a férfiak húgyvezetéke kb 14-18 cm hosszúságú, addig a nőké csupán 5 cm. Ebből kifolyólag a nők gyakrabban kapnak el betegséget, viszont gyorsan fel is épülnek, míg a férfiak ritkábban, de ha felfáznak az nekik nem csak egy kellemetlen élmény, hanem akár igen súlyos is lehet.

Az évszakok váltakozása, főleg a hűvös hónapok azonban nem, mint ok, hanem mint rizikófaktor jelenik meg ennek a betegségnek a tekintetében. Ezt úgy kell értelmezni, hogy a hidegebb hónapokban az embereknek általában legyengül az immunrendszere, melynek oka a vitaminhiányos, egyoldalú táplálkozás. A legyengült immunrendszer következtében sokkal hajlamosabbakká válunk  fel-illetve megfázásra.

Ha már megtörtént a baj, az első és legfontosabb dolgunk a folyamatos, nagy mennyiségű folyadékpótlás. A forszírozott folyadékbevitel célja, hogy „átmossuk” vizeletelválasztó rendszert, így eltávolítva a kórokozókat. Nagyon fontos, hogy amint érezzük a megfázás első gyanús jeleit, azonnal kezdjünk el sűrűn folyadékot fogyasztani. Ha időben észleljük a kezdeti tüneteket, akkor egy napnál tovább nem is fog tartani ez a kellemetlen állapot.

Előfordulhat, hogy a felfázás fájdalmasabb tünetekkel párosul, mint máskor. Ebben az esetben kamillateás ülőfürdő alkalmazása igen hatásos módszer a panaszok enyhítésére.

Szegedi urológus szakértőnk felhívja a figyelmet a folyamatos C-vitamin bevitelre. Legalább 1000 mg/nap adagban ajánlatos pótolni, s mivel a vizelettel ürül, nem halmozódik fel a szervezetben, nem lehet túladagolni. Az aszkorbinsav jótékony hatása, hogy kémhatásából adódóan savassá alakítja a vizelet pH-ját, mely a baktériumok számára igen rossz környezet a szaporodáshoz.

Még a laikus emberek is tudják, hogy a leghatásosabb módszer a felfázás gyógyítására, megelőzésére, a gyógyteák fogyasztása. Érdemes még a frissen megfőzött teát, meleg elkortyolgatni, akkor hat a legjobban.

Gyógyteák közül a leghatásosabbak, a tőzegáfonyából, vörös áfonyából, kamillából, cickafarkból készült teák, ülőfürdők.

A bejegyzés trackback címe:

https://termeszetesgyogymodok.blog.hu/api/trackback/id/tr206593435

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása