természetes gyógymódok

természetes gyógymódok

Hogyan tartsd a bőrödet fiatalon és egészségesen

2014. október 07. - fiatal anya

 

 



A bőr fiatalítása, fiatalon tartása már évezredek óta az emberiség egyik legkedveltebb, legkutatottabb témája. Ahogy teltek az évek, s fejlődött az emberiség, egyre több módszert dolgoztak ki arra, hogyan csökkenthető a bőr öregedése. Egyik legnépszerűbb példa erre Kleopátra, s híres tejes fürdője, melyben akár órákat is eltöltött. Kleopátra szépsége méltán volt híres, s nem is csoda, hogy a mai napig sokszor alkalmazzuk a tejet (tejből készült termékeket) arc/bőrápolásra.

 

Napjainkban azonban, ahogy a levegő is egyre több szennyezőanyaggal van tele, egyre hatékonyabb megoldásokra van szükségünk a bőrünk tisztítására, regenerálására. Az egyik ilyen új bőrfiatalító/fiatalon tartó módszer, a mikrodermabrázió, mely magyarul annyit tesz, hogy bőrcsiszolás.

 

Miért is jó?



Azon kívül, hogy folyamatos regenerációra serkenti a bőrt, nagy szerepe van a

·         pattanások, aknék eltávolításában,

·         próusok szűkítésében,

·         hegek, bőrhibák tompításában,

·         striák halványításában,

·         ránctalanításban.

 

A mikrodermabráziót kétféle készülékkel lehet végezni, gyémántfejessel, illetve kristályossal.

A kristályos fejjel a bőr felső, elhalt rétegét, a makacs szennyeződéseket lehet eltávolítani. A technológia lényege, hogy kis kristályok kerülnek a bőrre, a készülék alkalmazása során, s ezek a kis kristályszemcsék végzik el a csiszolást.




A gyémánt fej használatakor semmilyen szemcse nem kerül a bőre, kizárólag a gyémántfej az, ami a bőrt tisztítja, így kiemelten fontos, hogy a készülék mindig nagyon tiszta legyen.



Egy mikrodermabráziós kezelés kb fél órát vesz igénybe, melyet egy hidratáló, ápoló pakolás követ.

 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://termeszetesgyogymodok.blog.hu/api/trackback/id/tr936768925

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása